Існує хибна думка, наче антистресори знижують вплив гербіцида на бур’яни. Тому деякі аграрії проводять окремі обробки — спочатку гербіцидами, і лише потім антистресором по рослинах, які опинилися в стресі.

Олександр Васильович Бутюгін, автор кількох монографій на тему гумінових добрив, пояснює, чи оправданий такий підхід.


“Бур’яни — це дикі рослини, що володіють підвищеною стійкістю до навколишнього середовища, зокрема і до впливу гербіцидів”, — каже Олександр Васильович. — “Таку стійкість забезпечують внутрішні (ендогенні) стимулятори, які вони виробляють”.

“Обробка бур’янів зовнішніми (екзогенними) стимуляторами, наприклад, такими, як добрива Гумісол, пригнічує вироблення внутрішніх стимуляторів. Це призводить до підвищення чутливості бур’янів до гербіцидів”, — розкриває механізм дії експерт.

“Крім того, гумати сприяють надходженню гербіциду у бур’яни через листя. Завдяки цьому в баковій суміші можна використовувати мінімальну рекомендовану виробником норму гербіциду”, — стверджує Олександр Васильович.

Оскільки культурні рослини отримані з диких селекцією на продуктивність, енергія клітини спрямовується на гени, що відповідають саме за продуктивність. А гени, які відповідають за імунітет, не отримують необхідної кількості енергії. Через це культурні рослини не можуть повноцінно протистояти патогенам та шкідникам.

“У складі гумінових добрив Гумісол понад 100 тисяч біоактивних речовин. Тож завдяки їх використанню підвищується коефіцієнт поглинання сонячної енергії в ультрафіолетовому діапазоні. А це сприяє зміцненню імунітету культурної рослини. Крім цього доведено, що гумати стимулюють вироблення культурними рослинами внутрішніх стимуляторів (ауксинів, цитокінінів, гормонів), що забезпечує антистресовий ефект — недопущення переходу рослини в стресовий стан”.

Висновок: робота баковою сумішшю ЗЗР з антистресовими препаратами АФ “Гермес” мінімізує перехід рослин до стресу. Разом з тим при роздільній обробці рослини входять у стрес.

Гумісол здатний не тільки мінімізувати перехід культур до стресу, а й пом’якшити вже отриманий ними стрес.