Почати з обробки насіння

Обробка насіння сьогодні – чи не найменш затратний і при цьому чи не найбільш ефективний агрозахід. Реалізація генетичного потенціалу рослин відбувається лише за відсутності обмежень для розвитку з самого початку вегетації. Тому у провідних сільськогосподарських країнах обробка насіння – не лише важливий, а навіть законодавчо обов’язковий елемент.

Сучасні протруйники можуть успішно упоратися із шкідниками та хворобами, проте не захистять від стресових факторів. До того ж вони мають певний фітотоксичний вплив на молоді паростки. Саме тому при обробці насіння треба використовувати ростостимулюючі та антистресові препарати. Доцільно також їхнє використання шляхом передпосівного внесення в ґрунт та осіннього позакореневого підживлення, яке дає рослинам змогу накопичити більше пластичних речовин для кращої перезимівлі.

Вдосконалювати технології

На фоні кліматичних змін та відповідно умов господарювання, зростає вартість мінеральних добрив та ЗЗР. Тож надзвичайно важливо використовувати їх раціонально. Наприклад, зменшити норми внесення без втрат врожайності. Як це зробити? Очевидно, треба ввести в технологію додаткову складову.

У сучасних системах землеробства такою складовою є добрива (препарати) з ефектом стимуляції росту та антистресовою дією. Вони можуть містити гумінові речовини,  мікроелементи, біологічно активні речовини, бактеріальні суміші. Серед них найбільш ефективні комплексні, багатокомпонентні препарати, з якими при мінімальних нормах внесення та помірних витратах можна досягти значних результатів.

Пропозицій на ринку України безліч. Аграрій має зробити дуже зважений вибір. Використання продуктів сумнівних виробників якщо не нашкодить вашим ланам, то користі аж ніяк не принесе. Не варто довіряти фірмам, які обіцяють збільшення врожайності в рази, мають невеликий досвід роботи, «конспірують» склад продуктів або підлаштовуються під бренд відомої Компанії, змінивши одну літеру у назві її продукції тощо.

Обрати правильні препарати

Звичайно, існують реальні пропозиції та виробники, як-от ТОВ «Агрофірма «Гермес», що святкуватиме цієї осені своє 29-річчя. Компанія виробляє комплексні гумінові препарати з ефектом стимуляції росту, які містять гумінові речовини, біологічно активні речовини, корисну ґрунтову мікрофлору та мікроелементи у легкодоступній формі та відомі під загальною назвою Гумісол.

Сировиною для них є вермікомпост – цінне органічне добриво, яке продукують «трудівники буртів» – червоні  каліфорнійські черв’яки, переробляючи гній ВРХ.

Потужні препарати комплексної дії

Завдяки цінній сировині та унікальній технології виробництва добрива АФ «Гермес» зарекомендували себе, як потужні препарати комплексної дії із багатьма властивостями,  а саме:

1. підвищення енергії проростання насіння, формування міцної первинної кореневої системи, отримання дружних сходів, які дадуть рослинам змогу успішно конкурувати з бур’янами; сприяння кращій перезимівлі; здатність підтримувати рослини у критичні фази розвитку – для отримання високих врожаїв якісної продукції;

2. підвищення ступеня використання рослинами мінеральних добрив, мінімізація непродуктивних витрат;

3. посилення дії пестицидів та водночас ліквідація стресу культурних рослин після внесення ЗЗР;

4. радикальне зниження хімічного навантаження на ґрунти, прискорення процесів гумусоутворення, активізація корисної ґрунтової біоти, що веде до підвищення родючості ґрунту  та екологізації продукції.

Наука рекомендує – аграрії схвалюють

Досліди на озимій пшениці сорту Антонівка, проведені науковцями Ерастівської дослідної станції у 2019, показали, що комплексна технологія застосування добрив ТОВ АФ «Гермес» підвищує врожайність на 10,8 % у порівнянні із контролем. Ця технологія включає обробку насіння, внесення гумінових препаратів Компанії в ґрунт та позакореневі обробки.

У таблиці наведено всеохопну технологію застосування препаратів ТОВ АФ «Гермес», ефективність якої також доведена науковцями.

Технологія застосування препаратів ТОВ АФ «Гермес»

При витратах 285 грн/га на достатню технологію застосування отримано 1355 гривень зиску.

ГУМІКОР – стимулятор-коренеутворювач, імуномодулятор, антистресант, розроблений спеціально для обробки насіння. Концентрована гумінова суспензія, що містить усі компоненти вермікомпосту. Ціна – 79,2 грн/л.

ГУМІСОЛ-ПЛЮС 01 ЗЕРНОВІ – рідкий гуміновий концентрат. Потужний стимулятор росту, адаптогени, антистресанти. Застосовуються для обробки насіння, позакореневого підживлення за допомогою штангових обприскувачів та внесення в ґрунт аплікаторами або штанговими обприскувачами з одночасною загортанням. Ціна – 162,36 грн/л

ТОВ АФ «Гермес» гарантує вчасну та безкоштовну доставку у будь-який куточок України, а також консультаційну підтримку спеціалістів.

З року в рік зростає кількість українських аграріїв, які вже на власному досвіді переконатися – добрива Гумісол працюють ефективно і саме за принципом, який пропонує аграріям АФ «Гермес»: «Менші витрати – більший врожай».