37 компаній на 2-ох стендах – так була представлена Україна на міжнародній виставці органічних продуктів Biofach-2020. А 14 років тому ледь не єдиним вітчизняним учасником стала ТОВ «Агрофірма «Гермес», яка вже 25-ий рік займається виробництвом продуктів на основі солей гумінових кислот.


Дмитро Радіонов

Коли ми підійшли до стенду, Геннадій Здор, директор ТОВ «АФ «Гермес» завершував розмову з зацікавленим відвідувачем, а щойно почалось інтерв’ю – за гумати спитався ще один іноземець – такий попит продукти «Гермес» мали у відвідувачів Biofach-2020.

«Вперше «Агрофірма «Гермес» взяла участь у Biofach 2006 року – тоді ми тут були єдиною компанією з України, – згадує Геннадій Здор. – Відтоді їздили сюди ще 3-4 рази поспіль, а потім зробили перерву: тоді тут, в основному, представлялись продукти харчування – явно не наш профіль. 2019 року приїхали сюди як відвідувачі – і зустріли багато людей, з якими ми працюємо, спілкуємось. Тож на Biofach-2020 ми приїхали вже як учасники».

Для багатьох українських компаній Biofach є площадкою для пошуку закордонних клієнтів, для окремих – і стартовим майданчиком для виходу на нові ринки. Але практично для всіх це також є місцем для спілкування з українськими гравцями органічного ринку.

«Для мене ця виставка, – переважно, можливість спілкування з українськими виробниками, – зазначає пан Геннадій. –  Є багато тих, хто тільки збирається займатись органічним виробництвом, є й ті, хто давно працює за цієї технологією, – в одному місці ти зустрічаєш усіх. Крім того, це можливість знайти нових партнерів. Ми вже близько 17 років експортуємо свою продукцію до Німеччини: тамтешня компанія готує на основі наших препаратів різноманітні суміші, ми хочемо поглиблювати цей напрямок».

«Гермес» має насичений портфель, який складається з гуматів, отриманих як із леонардиту (буре вугілля з найбільшим умістом гумінових кислот), так і з вермікомпосту (продукт переробки органічних відходів дощовими черв’яками, комахами та мікроорганізмами, що має підвищений вміст водорозчинних форм NPK) – сировини, на якій «Гермес» спеціалізується особливо добре.

«Ми були першими, хто виробляв продукти з вермікомпосту, тривалий час лишались єдиними, а сьогодні «Гермес» є лідером на ринку України за якістю продукції та обсягами виробництва , – наголошує Геннадій Здор. – Я думаю, такі препарати найбільш органічні, адже, по суті, це моделювання природних процесів у ґрунті. Ми просто поставили їх у промислове виробництво».

В цілому, лінійка «Гермес» представлена 6-ма препаратами. Основу становлять рідкі продукти: Гумісол-Плюс (рідке добриво) та Гумісол-Прима (рідкий концентрат). Обидва пропонуються у 12 варіантах, які відрізняються вмістом мікроелементів, відповідно потреб окремих культур. Крім того, компанія пропонує стимулятор-адаптоген Гуміам, гранульований (для одночасного висіву з насінням) вермікомпост Гумігран – 1 та – 2 (з фосфоритами – гірська порода, сформована з фосфату кальцію), пастоподібний гумат Гуміпас, а також нещодавню новинку – препарат Гумікор. «Це суспензія, яка стимулює проростання насіння, підвищує відсоток схожості та працює як антистресант: зменшує негативний вплив протруйника на молоду рослину», – пояснює директор «Гермес».