– З чого і як виробляють гумінові добрива?
Сьогодні в Україні дуже багато гумінових препаратів, джерело гуматів у яких зазвичай буре вугілля, торфи, сапропелі тощо. Та й взагалі існує багато видів гуматвмісної сировини, а препарати для сільського господарства виробляють навіть із пташиного пір’я.
– А яка сировина для гумінових добрив найкраща?
Це вермікомпост, тобто продукт переробки гною великої рогатої худоби (ВРХ) вермікультурою червоного каліфорнійського черв’яка Eisenia fetida.
– Як виробляють вермікомпост?
Гній ВРХ, підготовлений шляхом термофільного компостування, формують у бурти, де за кілька місяців природного процесу вермікомпостування червоні каліфорнійські черв’яки Eisenia fetida перетворюють його на верміпомпост, тобто біогумус, надзвичайно цінну та пластичну сировину.
– Чим вермікомпост кращий за інші види сировини, наприклад, вугілля чи торф?
На відміну від гумінових речовин із викопних джерел, як-от вугілля, торф, гумінові речовини вермікомпосту можна віднести до молодих або новостворених. Мікроорганізми шлунково-кишкового тракту (ШКТ) великої рогатої худоби та кишківнику черв’яка багато у чому ідентичні мікроорганізмам ґрунту.
Гумінові речовини вермікомпосту утворюються понад двома сотнями видів мікроорганізмів кишківнику червоного каліфорнійського черв’яка у результаті біохімічної переробки гною ВРХ, який містить мікроорганізми шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та частково готові гумінові речовини гною та рослинних решток.
Гумінові речовини гною мають вищий вміст білкових та полісахаридних складових, менший вміст кислих функціональних груп і нижчий ступінь гуміфікації, ніж гумінові речовини ґрунтів. Це також один з чинників ефективності вермікомпосту як сировини для виробництва гумінових добрив.
– Які добрива на основі вермікомпосту можна порадити українським аграріям?
Це комплексні гумінові добрива Гумісол від ТОВ «Агрофірма «Гермес», провідного виробника гумінових добрив ще з 1995-го року.
Саме із вермікомпосту за власною know-how технологією Компанія виробляє гумінові добрива Гумісол із подальшою збагаченням їх біогенними мікроелементами (Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Mn, B). До їхнього складу також входять:
– фітогормони (ауксини, гібереліни, цитокініни, абсцизова кислота);
– амінокислоти, вітаміни, ферменти;
– агрономічно корисна мікрофлора
– Як працюють ці добрива?
Завдячуючи зокрема вермікомпосту, добрива Гумісол мають багатокомпонентний склад, а тому здатні впливати на усі системи рослин, що забезпечує їм стабільну дію у найрізноманітніших умовах.
Добрива Гумісол сприяють адаптації рослин за рахунок збільшення енергії клітин – підвищується коефіцієнт використання сонячного випромінювання та зберігається енергія синтезу; покращення фотосинтезу, росту кореневої системи і нормалізації обміну речовин.
Завдяки Гумісолу відбувається збільшення кореневої системи на 30-50 %, що призводить до зростання біомаси мікробіоти ризосфери та мікоризи. Для культурних рослин добре розвинена коренева система є визначальним чинником, який допомагає переносити несприятливий вплив середовища без різкого зменшення ростових процесів та суттєвих втрат урожайності.
Активація мікробіоти ризосфери через рослину, а саме через позакореневі обробки добривами Гумісол, підвищує доступність поживних елементів ґрунту. Це дає змогу заощадити до 30 % на мінеральних добривах.
Ці гумінові добрива також захищають культурні рослини від дії засобів захисту, водночас підвищуючи їхню ефективність. Це в свою чергу дає використовувати мінімальні рекомендовані норми ЗЗР.
Їхні гумінові речовини як самі по собі, так і разом із мікробіотою, індукують імунну відповідь у рослин. Це підвищує стійкість рослин до патогенів, шкідників та несприятливих факторів довкілля.
– Яка користь від застосування цих добрив?
Добрива Гумісол дають змогу:
– підвищити врожайність при дефіциті добрив, покращити якість та екологічність продукції при традиційному землеробстві із застосуванням мінеральних добрив та ЗЗР, – вміст нітратів, важких металів, радіонуклідів та залишки пестицидів нижче ГДК;
– оптимізувати традиційне сільськогосподарське виробництво за рахунок зменшення витрат на мінеральні добрива та ЗЗР;
– відновити, зберегти і підвищити родючість ґрунтів за рахунок накопичення органічної речовини і гумусу в ширших (глибших) шарах. Збільшення органічної речовини, гумусу і ґрунтової мікробіоти дає змогу покращити вологонакопичення та вологоутримання ґрунтів;
– отримувати стабільні врожаї в органічному землеробстві;
– отримувати врожаї у найкритичніших умовах;
– покращити екологію.
– І наостанок…
Головний механізм дії компонентів Гумісолу – стимуляція рослин та мікроорганізмів, яка сприяє значному підвищенню доступності поживних елементів ґрунту. Гумісол наче місток між двома берегами – рослиною та поживними елементами, яким вони у рослину прямують. Допоможіть своїм рослинам та водночас подбайте про ґрунт – використовуйте добрива Гумісол.