Органічна система землеробства, зокрема застосування органічних продуктів у виробництві, зараз у фокусі інтересів багатьох українських аграріїв. І саме компанія АФ «Гермес» стояла у витоків органічного руху в країні. Свій ювілей вона зустрічає як лідер з виробництва органічних добрив на основі вермікомпосту на вітчизняному ринку. Визнання широкого загалу агровиробників, не тільки органічних, і щирі вітання провідних фахівців органічного руху є цьому переконливим свідченням.

— Органічний рух в Україні почав розвиватися понад 20 років тому. Серед його прибічників, адептів органічного сільського виробництва, були не лише самі сільгоспвиробники. Органічний рух підтримували також науковці та практики, які розглядали його, зокрема, в площині розробки відповідної системи живлення рослин за відмови від хімізації процесу вирощування. Йшлося також про розробку сучасних, якісних та ефективних органічних добрив, поліпшувачів ґрунту, стимуляторів росту тощо.

Євген Володимирович МИЛОВАНОВпрезидент Федерації органічного руху України:

Таким органічно орієнтованим підприємством, без будь-якого перебільшення, можна вважати ТОВ «Агрофірма “Гермес”» з міста Краматорськ Донецької області. Ми знайомі з цією компанією вже майже 20 років. І раді зазначити, що за цей час АФ «Гермес» демонструє хороші результати.

Розроблені компанією продукти та рішення доводять свою корисність та ефективність безпосередньо на ланах під час вирощування широкого спектра культур. Ми маємо чимало добрих відгуків від багатьох сільгосппідприємств по всій Україні. Йдеться не про разові, пробні замовлення, а про багаторічну співпрацю, налагоджені взаємовигідні стосунки господарств та Агрофірми «Гермес».

Компанія активно популяризує, підтримує та розвиває органічний рух. Представники АФ «Гермес» регулярно беруть участь у різноманітних публічних заходах як на національному, так і міжнародному рівні. Зокрема, компанія вже добре знана на найбільшій міжнародній виставці органічного виробництва «БіоФах», яка традиційно проходить у німецькому Нюрнбергу. Саме АФ «Гермес» ще 2006 року стала першою компанією з України, яка взяла участь у цьому масштабному світовому заході, успішно представивши свою експозицію.

Звичайно, компанію потужно представлено на інших представницьких форумах, наприклад, на міжнародній агропромисловій виставці «АГРО», яку проводять у Києві. З 2013 року в рамках «АГРО» ми організовуємо спеціалізовану виставку «ОРГАНІК», де АФ «Гермес» бере активну участь.

Від Федерації органічного руху України я бажаю АФ «Гермес» не зупинятися на досягнутому, а у співпраці із сільгоспвиробниками й надалі розвивати органічний сектор.

Іван Іванович ГАВРАН, провідний інспектор ТОВ «Органік Стандарт»:

— АФ «Гермес» відзначає своє тридцятиріччя. Цього року у нас теж ювілей — 10 років як ми їх сертифікуємо. Ми вже давно співпрацюємо, і щодо виконання вимог, дотримання норм ця компанія дуже приємна. Я скажу, що на них варто рівнятися.

Важливо, що в нашій країні є серйозний виробник продуктів для органічного землеробства. Добрива АФ «Гермес» створено відповідно до біогенного принципу «Від природи — до природи». Їхні добрива, інші розробки є агрономічно та економічно ефективними, вони допомагають забезпечити людей здоровими продуктами харчування.

І ще такий момент — продукти компанії унікальні за своїм походженням та ретельністю у виготовленні. Так, продукти інших компаній, зазвичай, виготовлено з дешевшої сировини. Втім, АФ «Гермес» впевнено йде власним шляхом, забезпечуючи якісне живлення не лише рослини, а й ґрунту, водночас піклуючись про розвиток біоти, відновлення родючості землі. Це складно визначити з технічної точки зору, але це дуже важливо.

Тож я зичу всьому колективу АФ «Гермес» міцного здоров’я, дружньої, гармонійної роботи на успіх компанії. Бажаю мирного неба, ще більше нових клієнтів і нових продуктів.

— Упродовж останніх трьох років ми проводимо польові та лабораторні дослідження з визначення ефективності використання добрив виробництва «Агрофірми “Гермес”», які застосовували для внесення у ґрунт, передпосівної обробки насіння, а також позакореневого підживлення пшениці озимої у такі строки: 3-й листок – початок фази кущіння (восени), кінець фази кущіння – початок виходу в трубку (навесні), а також у фазі колосіння.

Анатолій Дмитрович ГИРКА, д-р с.-г. наук, Інститут зернових культур НААН:

Результати цих досліджень дають змогу стверджувати, що комплексне використання у технології вирощування озимої пшениці добрив позитивно впливало на посилення росту й розвитку рослин, поліпшення основних елементів структури врожайності та зернової продуктивності. Так, залежно від варіанту використання добрив, порівняно з контролем, висота рослин збільшилася на 7,1–17,5 см, коефіцієнт продуктивного кущіння — на 0,05–1,10 одиниць, довжина колосу — на 0,8–2,0 см, маса зерна з колосу — 0,07–0,24 г та маса 1000 зернин — на 0,4–3,4 г, що забезпечило урожайність зерна пшениці озимої на рівні 4,42–5,96 т/га, перевищивши контроль на 0,50–0,53 т/га або 9,4–10,8 %.

Вітаю ТОВ «Агрофірма “Гермес”» з ювілеєм та бажаю і надалі чудових результатів на дослідних ділянках і у комерційному агровиробництві.