Нестабільне зволоження та збільшення проявів весняно-літніх посух в умовах Степу України, які відбуваються під впливом глобального потепління, почасти роблять використання мінеральних добрив під соняшник та кукурудзу недостатньо ефективним. Таким чином виникає потреба в альтернативних заходах підвищення ефективності мінерального живлення та пом’якшення хімічного навантаження, зокрема за рахунок комплексних гумінових препаратів.

Майже чверть століття ТОВ АФ Гермес виробляє такі препарати. Протягом всього цього часу Компанія  співпрацює з багатьма науковими установами, як-от Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського,  Донецька державна сільськогосподарська дослідна станція НААН України та інші. У  2018-му році розпочато нові дослідження  в Інституті зернових культур НААН України. Про поточні результати цих досліджень далі.

Ґрунтово-кліматичні умови проведення досліджень

Ґрунтовий покрив Ерастівської дослідної станції ДУ Інститут зернових культур НААН України представлений звичайними малогумусними важкосуглинковими чорноземами та їхніми слабо змитими різновидами.

Основні агрохімічні властивості цих чорноземів за даними агрохімічної лабораторії станції характеризуються наступними показниками: вміст гумусу в орному шарі варіює в межах від 4,0 до 4,5 %. Валовий вміст поживних речовин в орному шарі чорноземів варіює в наступних межах: азоту – від 0,23 до 0,26 %, фосфору – від 0,11 до 0,16 %, калію – від 2,0 до 2,5 %.

Препарати АФ Гермес у дослідженні:

Гумісол-плюс 03 Кукурудза – рідке комплексне гумінове добриво на основі вермікомпосту;

Гумісол-плюс 04 Олійні – рідке комплексне гумінове добриво на основі вермікомпосту;

Гумікор – гумінова суспензія, стимулятор-коренеутворювач на основі вермікомпосту.

Результати досліджень

Наведемо деякі результати проведених досліджень, які яскраво свідчать про ефективність дії добрив АФ Гермес навіть у порівнянні з мінеральними, ба більше, про високу рентабельність виробництва у цьому випадку.

Елементи структури та врожайність зерна гібриду кукурудзи Солонянський 298 СВ залежно від використання мінеральних добрив та препаратів Гумікор і Гумісол-Плюс 03 Кукурудза

Цікаво, що усі рекомендовані препарати забезпечували стабільні прибавки врожайності зерна кукурудзи за рахунок збільшення кількості і маси зерен з качана.

Використання в технології вирощування гібриду кукурудзи  Солонянський 298 СВ мінеральних добрив та препаратів Гумікор і Гумісол-плюс 03 Кукурудза позитивно впливало на висоту рослин та нагромадження у них сухої речовини в динаміці: відносно контролю ці показники підвищились у фазі 3–5 листків на 2,4–4,3 см та 0,6–1,3 г, 8–10 листків – на 12,1–21,0 см і 30,9–67,8 г, викидання волоті – 2,6–21,3 см і 73,0–170,8 г, молочної стиглості зерна – 1,9–14,2 см і 74,5–194,8 г.

Елементи структури та врожайність насіння  гібриду соняшнику Ясон залежно від використання мінеральних добрив та препаратів Гумікор, Гумісол-плюс 04 Олійні

Використання в технології вирощування соняшнику гібриду Ясон мінеральних добрив та препаратів Гумікор, Гумісол-плюс 04 Олійні позитивно впливало на висоту рослин та нагромадження у них сухої речовини в динаміці: відносно контролю ці показники підвищились у фазі 3–5 пар листків на 2,1–7,4 см та 1,0–2,0 г, утворення кошиків – на 8,9–13,7 см і 34,4–76,3 г, цвітіння – 12,9–23,1 см і 65,1–214,9 г відповідно.

Ефективність гумінових добрив АФ Гермес найкраще проявляється у стресових умовах. Їх застосування підвищує шанси на отримання якісного врожаю.

Ціна у цих добрив цілком прийнятна для українських аграріїв. Наприклад, вартість однієї позакореневої обробки Гумісолом-плюс 01 Олійні складає близько 81 грн./га.  Використання цих добрив, підвищує врожайність, покращує якість продукції, сприяє збереженню та підвищенню родючості ґрунтів. Про кращу ж рентабельність виробництва годі й казати.

Добривами Гумісол користуються фермери з Німеччини та Нідерландів. Водночас деякі українські аграрії віддають перевагу іншим препаратам тільки тому, що вони з Європи. А європейські фермери вдячні Гумісолу.