Захистити рослини

Українські аграрії стикаються із багатьма проблемами. Одна з них полягає в тому, що основні сільськогосподарські регіони України за кліматичними умовами належать до зони критичного землеробства. А це означає присутність повного комплексу природних стресових факторів для рослин: високі і низькі температури, критична нестача вологи у період вегетації, вітрове навантаження.

Культурні рослини за допомогою селекції генетично орієнтовані на продуктивність. Перерозподіл енергії генетичного апарату на продуктивність відбувається шляхом зниження енергії імунної системи рослин, що робить їх вразливими до патогенних мікроорганізмів, комах-шкідників та не дає змоги конкурувати із бур’янами. Для захисту рослин від патогенів, шкідників та бур’янів аграрії змушені застосовувати засоби захисту.  

Зокрема для захисту рослин, що проростають, від патогенів, насіння обробляють протруйниками, – хімічними сполуками, які викликають стрес насіння. Це призводить до збільшення часу проростання та нерівномірності сходів. Адже час проростання насіння, тобто польова схожість, – дуже важливий чинник, який може негативно впливати на подальшій розвиток рослин у зв’язку із різними стресовими факторами, наприклад, температурою та вологою.

Гербіциди, які застосовують для захисту культурних рослин від бур’янів, за неправильного дозування також можуть викликати стрес, опіки та загибель культурних рослин. Тож засоби захисту рослин (ЗЗР) – це стресові фактори техногенного походження.

Пом’якшуємо стрес

Для захисту рослин від природних або техногенних стресових факторів сьогодні використовують антистресові препарати різноманітного походження, як-от синтетичні, природні, суміші природних та синтетичних речовин.

Добрива Гумісол – це природні антистресові препарати. Від синтетичних їх відрізняє багатий компонентний склад, який впливає на всі системи та процеси у рослинах. Це не тільки зменшує або знімає стрес рослин, але й водночас підвищує їхній імунітет, стимулює розвиток та продуктивність.

Комплексні гумінові добрива Гумісол на основі вермікомпосту містять корисну мікрофлору, макро- та мікролементи із вермікомпосту, вітаміни, фітогормони та широкий спектр антбіотиків мікробіологічного походження, а також додатково стимульовані мікроелементами під потреби 12 видів культур.

Підвищення імунітету з добривами Гумісол відбувається завдяки двом факторам:

1. індукції (прискорення) імунної відповіді рослин, яку викликають гумінові та мікробіологічні складову добрива Гумісол;

2. збільшення енергії генетичного апарату рослин гуміновими речовинами, які в свою чергу підвищують коефіцієнт поглинання біоактивного ультрафіолетового випромінювання сонця.  

Працюємо у бакових сумішах

Антистресову ефективність добрив Гумісол та стимулятора-коренеутворювача Гумікор (для обробки насіння) забезпечує технологія застосування, яка передбачає внесення препаратів у бакові суміші при протруєнні насіння (Гумікор або Гумісол) та у суміші разом із гербіцидами і фунгіцидами тощо для позакореневих обробок (Гумісол).

Наявність у добривах Гумісол антистресових, стимулюючих та адаптаційних речовин не лише знімає стрес насіння від протруйника, але й забезпечує швидкі та дружні сходи, прискорений ріст кореневої системи. Це сприяє повноцінному використанню вологи в орному шарі та подальшому розвитку рослин.

Застосування добрив Гумісол у баковій суміші із ЗЗР захищає культурні рослини від стресів та опіків. Вони також можуть бути застосовані у якості швидкої допомоги від негативних наслідків застосування гербіцидів для відновлення пошкоджених рослин.

Приємні особливості

Свого роду фішкою добрив Гумісол при застосуванні у бакових сумішах сумісно з гербіцидами є підвищення чутливості бур’янів до гербіциду. Це робить можливим застосування гербіциду за мінімальною рекомендованою виробником нормою.

Таким чином добрива Гумісол забезпечують надійних захист культурних рослин від стресів природного і техногенного характеру та зменшують витрати на засоби захисту рослин, водночас підвищуючи екологічність вирощуваної продукції.

Аграрії задоволені

Захист рослин від стресів та водночас забезпечення їх поживними речовинами через позакореневе (листкове) підживлення стає все популярнішим. Багато аграріїв по всій України через власний досвід переконалися, що добрива Гумісол дійсно працюють. Про це свідчать численні схвальні відгуки користувачів.

Наприклад, при обробці насіння разом з Гумікором або Гумісолом пом’якшення хімічного стресу від протруйника помітно завдяки більш дружним та міцним сходам. Стимулятор-коренеутворювач Гумікор сприяє розвитку потужної кореневої системи, – за деякими відгуками її розвиток покращується на 20 % і цю різницю помітно, як кажуть, «неозброєним оком».

При роботі у бакових сумішах спостерігається, як кажуть аграрії, «менший обпал листя» та швидше відновлення вегетації після хімічних обробок. А це, звісно, позитивно позначається на майбутній врожайності та якості.

Купуючи добрива Гумісол, ви отримуєте гідний урожай за оптимальних витрат.