Кукурудза та зміни клімату

Кукурудза значною мірою визначає не лише економічний стан тваринництва, а й зернової галузі загалом. За оцінкою Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України площі посівів кукурудзи у 2020-му році становлять 5389,5 тис. га.

Глобальні зміни клімату суттєво впливають на ріст, розвиток та формування зернової продуктивності культури у всіх регіонах України. Тому зараз буде корисним дізнатися, як пристосувати вирощування кукурудзи до цих змін.

В умовах постійного коливання температури та недостатнього зволоження ґрунту найкраще  проводити позакореневі обробки із препаратом Гумисол-плюс 03 Кукуруза від ТОВ «Агрофірма  «Гермес», який має властивості антистресанта та стимулятора-адаптогену рослин. Це дає рослинам змогу у найважливіші фази розвитку раціональніше використовувати ґрунтові запаси вологи та певною мірою зменшити ризики негативного впливу посухи та коливання температур.

Позаяк у більшості регіонів потенційна забур’яненість полів дуже висока, зарадити цьому неможливо без застосування високоефективних післясходових гербіцидів у фазі 3-5 листків та у фазі 7-9 листків. Саме у цих фазах кукурудза найкраще реагує на листкові підживлення, тож економічно доцільним буде проведення підживлень Гумісолом у комплексі з хімпрополкою. Гумінові речовини Гумісолу підвищують чутливість бур’янів до гербіцидів та пом’якшують гербіцидний стрес культурних рослин. 

Результати застосування добрива Гумісол-Плюс 03 для кукурудзи
Важливість мікроелементів

Хоча основними елементами живлення для кукурудзи є NPK, вона чутлива також до нестачі цинку, середньочутлива до нестачі бору та міді, а на лужних ґрунтах – марганцю, що пов’язано із малою доступністю через ґрунтові та кліматичні умови.

Задовольнити потреби рослини у мікроелементах, зняти фітотоксичну дію гербіцидів, покращити стресостійкість та стимулювати активний ріст допоможуть препарати АФ «Гермес». Ці рідкі водорозчинні висококонцентровані добрива на основі калієвих солей гумінових та фульвових кислот, отримані із унікальної сировини – вермікомпосту та додатково збагачені мікроелементами з високим ступенем біодоступності, які безпосередньо надходять у рослини через листя. 

Через рослини гумінові речовини Гумісолу також впливають на ріст та розвиток мікробіоти ризосфери та мікоризи, яка, у свою чергу, підвищує доступність макро- і мікроелементів ґрунту для рослин. Мікробіота ризосфери та мікоризи додатково надає рослинам фітогормони, амінокислоти, вітаміни.

Скажемо НІ! стресу кукурудзі

Гумісол-плюс як комплексне органічне добриво містить також гумінові речовини,  макро- та мікроелементи в органічно зв’язаній формі та агрономічно корисну мікрофлору. Гумісол-плюс, препарат на основі вермікомпосту, є фізіологічно збалансованим розчином і максимально відповідає вимогам щодо оптимізації умов мінерального живлення рослин та підвищує їхню стійкість до стресів.

При позакореневій стимуляції Гумісолом рослини поглинають поживні елементи безпосередньо через листкову пластинку. При цьому стимулюється  розвиток коріння, збільшується листкова поверхня, підвищується синтез хлорофілу та його стійкість до високих температур, нормалізується обмін речовин, що допомагає рослині краще переносити несприятливі умови.

Говорить аграрій

Лариса Миколаївна Таран, керівник ФГ «Санріна»:

«Дуже добрі результати я бачу на кукурудзі. На одному полі ми внесли Гумісол, а на іншому ні.  Так склалося, що через погоду не змогли. На обробленому Гумісолом полі урожай був у два рази більший, ніж на іншому, завдяки тому, що зав’язалося по два качани.  Сорт сіяли один, а показав він себе на двох різних полях з Гумісолом і без Гумісолу по-різному».