Коли є проблема
Через потепління та майже повне танення, а подекуди просто відсутність снігу, аграрії раніше розпочинають перші весняні польові роботи. Це означає, що настає час для підживлення озимини.
Посіви озимих не у кращому стані через погодні умови осені 2019-го року. Багато аграріїв не ризикнули сіяти в суху землю. А ті, хто посіяв, все одно чекали на сходи понад місяць. Деякі так і не дочекалися. Щоправда, місцями вже після сівби пройшли дощі. Але загалом опади були дуже локальні і нерівномірні.
Брак вологи негативно вплинув не лише на сходи, а й на подальший розвиток посівів. Наслідками аномальної осінньої посухи 2019-го року стали малий коефіцієнт кущення та слабо розвинена коренева система. Тож у зиму такі посіви увійшли вкрай ослабленими.
Рослини, що не розкущилися, а деінде навіть не зійшли восени, мають після відновлення весняної вегетації у найкоротші терміни сформувати первинну і вторинну кореневі системи, а також максимально можливу кількість продуктивних стебел.
Використовувати азот у такій ситуації для підживлення рослин слід дуже обережно, дотримуючись загальновизнаного правила — удобрювати треба не ґрунт, а рослину, віддаючи перевагу природному живленню. Про це далі.
Має бути рішення
Дієвим заходом для підвищення урожайності та отримання якісної продукції є позакореневе підживлення із застосуванням гумінових добрив з мікроелементами. Навіть незначна кількість діючої речовини, яка встигає до висихання розчину закріпитись на поглинальній поверхні листка, може бути достатньою для забезпечення потреб рослини.
В Україні агротехнічні прийоми із використанням гумінових препаратів досить широко впроваджені. Добрива, відомі під назвою Гумисол, пропонує аграріям ТОВ «Агрофірма «Гермес». Унікальна основа – вермікомпост – забезпечує їм значні переваги перед препаратами, виготовленими з інших видів сировини.
Добрива Гумісол легко комбінувати, зокрема з КАС, тобто карбамідо-аміачними сумішами, які є альтернативою гранульованим мінеральним добривам, та азот яких добре засвоюється рослинами. За сумісного внесення Гумісолу з КАС економічний ефект вищий, завдяки скороченню витрат, а також через те, що гумінові препарати АФ Гермес підвищують рівень засвоєння азоту.
Бути кращими Крім можливостей сумісного застосування з КАС, цілком виправданим є використання самих добрив Гумісол. Результати дослідів у Ерастівській дослідній станції Інституту зернових культур НААН свідчать про те, що повний цикл обробок препаратами ТОВ АФ Гермес дає змогу отримати результати кращі за КАС. Насіння обробляють стимулятором-коренеутворювачем Гумікор та проводять дві або три позакореневі Гумісолом-плюс 01 Зернові.

Примітка, ціни із розрахунку: нітроамофоска – 10300 грн/т, КАС – 6100 грн/т , пшениця – 4500 грн/т.
Покращити стан ґрунту
Добрива Гумісол містять природні стимулятори росту (фітогормони, амінокислоти, вітаміни) разом із набором мікроелементів. Корисна мікрофлора та гумінові речовини Гумісолу, потрапляючи у ґрунт, сприяють процесам гумусоутворення, покращення та відтворення родючості ґрунту. Позитивний ефект від внесення добрив АФ Гермес у ґрунт доведений дослідами у НДІ. У традиційному підживленні добрива застосовуються поверхнево по всій площі. Однак прикореневий підживлювач (аплікатор) CULTAN діє інакше – це Інжекторна система, яка дає змогу вносити добрива у ґрунт. За допомогою технології CULTAN можливе внесення у ґрунт добрив Гумісол як окремо, так і разом із КАС.
Насичення ґрунтового горизонту органічними добривами Гумісол позитивно впливає на оздоровлення ґрунту, підвищує у ньому концентрації гумінових речовин, поліпшує гранулометричні показники та сприяє заселенню корисної мікрофлори добрив Гумісол у ґрунті.
При цьому норма внесення добрив Гумісол – 1,5-3,0 л/га.
За цією ж технологією можливо внесення у ґрунт суспензійного стимулятора-корнеобразователя Гумикор.. В цьому випадку слід застосовувати форсунки щонайменше помітно більші від 1 мм у діаметрі.
Норма внесення стимулятора-коренеутворювача Гумікор – 5,0 л/га.
Переваги очевидні. Обирати вам.