Соя — цінна продовольча, кормова і технічна культура із родини бобових. За посівними площами і валовим збором вона є першою зернобобовою культурою в Україні та в Світі. Важливу роль соя відіграє у сівозмінах, — є відмінним попередником для багатьох культур, зокрема зернових. Наприклад, урожай ярої пшениці, висіяної після сої, не менший, ніж після чистого пару. У середньому на 1 га соя залишає в ґрунті 60-80 кг азоту, 20-25 кг фосфору і 30-40 кг калію, що прирівнюється до 10-15 т органічних добрив.

Забезпечуємо живлення сої

Найкращі ґрунти для сої – чорноземи, темно-сірі та каштанові. У кислому ґрунті рослини погано поглинають N, P, K та магній. У лужному середовищі в обмеженій доступності мідь, марганець, цинк, залізо та вітаміни групи B. На легких піщаних ґрунтах їй бракує магнію та бору. На торф’яниках недоступна мідь. Нестача мікро- та макроелементів призводить до деформації стебла, листя, відмирання суцвіть та ослаблення кореневої системи.

Зарадити цьому можна, використовуючи гуминовые удобрения від Агрофірми “Гермес”. Вони містять амінокислоти, фітогормони, вітаміни, важливі для рослин мікро та макроелементи. В результаті обробки Гумісолом соя отримує елементи живлення, тож не витрачає зайву енергію на їх синтез, внаслідок чого зміцнюється коренева система.

Кожна культура потребує певного набору мікроелементів. Тому Агрофірма ”Гермес” представляє 12 видів гумінових препаратів, збагачених мікроелементами під потреби культур. Наприклад, підживлення сої проводиться добривами Гумисол-плюс Гумисол-плюс 06 Корнеплоды Гумісол-плюс 02 Бобові.

Про обробки Гумісолом-плюс 02 Бобові розповів власник ФГ ”З.Я.Р.” із села Петричі у Львівській області Ярослав Романович Застріжний. Він обробив сою, чітко дотримуючись рекомендацій АФ ”Гермес”. В результаті отримав 30 ц/га. При цьому вміст протеїну на обробленій сої склав 42 %! Отже за сприятливого агрофону збільшуються якісні показники.

Заповнюємо дефіцит вологи

Соя середньостійка до посухи. При проростанні насіння рослина поглинає 130-160 % вологи від своєї маси. Найбільше вологи потребує під час цвітіння і росту бобів. Нестача води може призвести до опадання бутонів, квіток, плодів, зменшення маси насінин і врожаю.

Сприятливою для сої є вологість ґрунту 70-80 % від граничної польової вологоємності. Найбільш вологоємкими вважають ґрунти з більшим вмістом гумусу. Добрива Гумісол, які вироблені на основі вермікомпосту, можуть підвищити показники польової вологоємності, а значить, і якість та кількість врожаю, що позитивно позначається на прибутках.

Так, на Черкащині, у селі Асигнівка колеги фермера Коваленко Василя Юхимовича отримували по 10-12 ц/га. Але попри погодні умови — недостатнє накопичення вологи в ґрунті — Василь Юхимович зібрав понад 20 ц/га. Він наголосив, що зберіг урожай у стресовий період завдяки дворазовій обробці препаратом Гумісол-плюс 02 Бобові.

Зменшуємо стресову дію пестицидів

Як і іншим культурним рослинам, сої загрожують хвороби та шкідники. Гербіцидні обробки важливо провести на початкових етапах вегетації – до змикання рядків соя росте повільніше ніж бур’яни, які конкурують з нею за споживання вологи, поживних речовин й використання світла. Це зумовлює низьку конкурентоспроможність сої у порівнянні з бур’янами. Втрати врожаю сої через бур’яни можуть сягати від 30 до 50 %. 

Досвідчені аграрії при обробці сої із ЗЗР використовують у баковій суміші також препарати АФ “Гермес”, щоб зменшити стресову дію пестицидів та зміцнити імунітет рослин. Завдяки корисній мікрофлорі Гумісолу у ґрунті збільшується мікробіологічна активність, покращується його структура, здатність до вологоутримання та повітропроникність. У такому ґрунті коренева система краще розвивається, що сприяє кращому засвоєнню елементів. Агрономічно корисна мікрофлора добрив Гумісол також сприяє трансформації недоступних форм азоту та фосфору в доступні.

Гумісол — економічно вигідне добриво для вирощування сої

ТОВ “Агрофірма “Гермес” першою в Україні почала виробляти добрива на основі вермікомпосту ще у 1995-му році. Можливо, саме тому слово ”Гумісол” використовують як загальну назву для рідких гумінових добрив. Сьогодні Компанія є лідером ринку за обсягами виробництва та якістю препаратів  на основі цієї виняткової сировини.

Вермікомпост – це гній ВРХ, перероблений червоними каліфорнійськими черв’яками. У ньому зберігаються усі корисні складові у поєднанні з унікальними технологіями. Це робить вермідобрива Гумісол потужними препаратами комплексної дії із багатьма корисними  властивостями. Аграрії застосовують ці добрива у різних кліматичних та ґрунтових зонах.

Гумінові речовини з вермікомпосту молоді або новостворені. Вони з’являються, накопичуються і змінюються в живих системах, в яких відбуваються мікробіологічні та біохімічні процеси. Через це гумінові речовини вермікомпосту вважають подібними до гумінових речовин ґрунту. Завдяки цим якостям рослини краще засвоюють корисні елементи добрив Гумісол.

Використовуючи Гумісол можна зменшити внесення мінеральних добрив, оскільки завдяки вермідобривам останні краще засвоюються рослинами. Аграрії відмічають, що врожай сої при використанні меншої кількості мінеральних добрив разом з Гумісолом не зменшується, а за сприятливих умов підвищується. Використання добрив Гумісол від Агрофірми “Гермес” — це свідомий вибір аграріїв, які піклуються про добрий врожай и прибуток.

Джерело The Ukrainian Farmer