Понад 60 років наукових досліджень, світові тренди у сільському господарстві та загальна цікавість призвели до великого різноманіття гумінових препаратів на ринку. Через це аграріям буває важко дати собі раду, який саме препарат обрати.
ДОСВІД ТА ПІДТРИМКА
Тому найперше важливо обирати препарати від перевіреного виробника. В цьому випадку можна бути впевненим – появі на ринку передував процес розробки і випробувань у наукових установах, що є одним із чинників якості гумінового препарату та забезпечує науковий супровід.
Вже майже чверть століття таким чином працює ТОВ «Агрофірма «Гермес», виробник комплексних гумінових добрив. Чудовий приклад якості. Для багатьох саме слово Гумісол стало синонімом гумінового добрива. Це, до речі, буває не дуже добре для Компанії-виробника, оскільки на ринку багато неякісної продукції, виробники чи продавці якої, образно кажучи, «падають на хвіст» якісним препаратам, приписуючи собі таку ж саму якість.
Щоб аграрії краще розуміли, а відтак і отримували результат, Компанія Гермес надає на своєму сайті конкретну та зрозумілу інформацію щодо застосування своєї продукції. Консультації телефоном та онлайн, зустрічі на виставках, днях поля та під час Дня відкритих дверей АФ Гермес. поради агрономів та наукового консультанта Компанії, автора монографій по гуміновим препаратам, – таку підтримку дає Компанія користувачам та зацікавленим у співпраці.
МІНУСИ ІНТЕНСИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Хоча інтенсивні агротехнології дозволяють отримувати досить високі врожаї, вони мають щонайменше два суттєвих недоліки: зменшують родючість ґрунту та якість зерна (по білку). А вміст білку, зокрема, пов’язаний із вмістом гумусу, а точніше – із вмістом у ґрунті миікроорганізмів, які залежать від вмісту гумусу. Бо гумус – це домівка і живлення для мікроорганізмів, та водночас продукт їхньої життєдіяльності.
Інтенсивні технології виникли з моменту першого застосування мінеральних добрив і це було непогано. Але інтенсифікація зрештою призвела до вкрай негативних наслідків – безперервної втрати родючості та родючих ґрунтів.
Сільське господарство стало терра-перетворювальним чинником, а індустріальний етап розвитку людства призвів до забруднення довкілля, включно із ґрунтами. До них потрапляють компоненти промислових викидів, що також негативно впливає на гумусотворення.
Усе це запускає процес деградації ґрунтів, швидкість якого на сьогодні складає близько 8 млн. га на рік!
ЯК ЗАРАДИТИ ЦІЙ СИТУАЦІЇ
Гумус та гумінові речовини ґрунту володіють чудовими властивостями – вони зв’язують та нейтралізують токсиканти, як неорганічні, так і органічні.
Але з вищеназваних причин гумінові речовини ґрунтів не можуть у повній мірі виконувати свої екологічні функції. На щастя, гумінові речовини є не тільки у ґрунтах. Величезні їх запаси сконцентровані в інших природних джерелах рослинного походження – торфах, бурому вугіллі, сапропелях. А головне – гумінові речовини утворюються у процесі вермікомпостування.
І саме такі екзогенні гумінові речовини, зокрема добрив Гумісол, у певній мірі компенсують втрати дрібноземного гумусу ґрунтів. Вони сприяють збереженню родючості, та дають змогу ґрунтовій мікробіоті та рослинам адаптуватися до природно-кліматичних та техногенних екологічних факторів.
Ефективність гумінових добрив Гумісол найбільше проявляється у критичних умовах. Вони багаторазово підвищують шанси на отримання якісного врожаю.
ПРЕПАРАТИ У ПОМІЧ
Агрофірма Гермес сьогодні представляє кілька модифікацій традиційних препаратів – добрива Гумісол (на основі вермікомпосту) для 12 видів культур та стимулятор-адаптоген Гуміам (на основі українських леонардітів), а також новий стимулятор-коренеутворювач Гумікор.
ГУМІКОР – це гумінова суспензія, призначена для передпосівної обробки насіння та внесення в ґрунт у якості ґрунтового кондиціонеру та активатора мікробіоти.
Випробування ГУМІКОРУ в Інституті зернових культур у 2018-му році показали, що обробка насіння Гумікором, внесення його у ґрунт та позакореневі обробки добривами Гумісол показали наступні результати по врожайності:
– кукурудзи – 4,97 т/га без мінеральних добрив та 4,86 т/га на фоні N60 (КАС, під передпосівну культивацію);
– соняшника – 3,22 т/га на фоні N42P42K42 (нітроамофоска, під передпосівну культивацію) та 3,19 т/га без мінеральних добрив.
Для гарантованого результату важливо дотримуватися повного технологічного ланцюжку, – обробки насіння та позакореневих обробок рослин у певних фазах росту та розвитку.
ЦІНА ПИТАННЯ
Добрива АФ Гермес мають прийнятну для українських аграріїв ціну. Наприклад, вартість позакореневої обробки добривом Гумісол-плюс 01 Зернові складає близько 82 грн./га. Використовуючи ці добрива, ви зможете не тільки покращити якість продукції, посприяти збереженню та підвищенню родючості ґрунтів. Завдяки органо-адаптивній технології можливо заощадити до 30 % на мінеральних добривах за рахунок підвищення їхньої ефективності при сумісному застосуванні з Гумісолом. Ця технологія перевірена в Інституті ґрунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського та прийнята аграріями.
Тож тепер ви знаєте, як пом’якшити інтенсивні технології, підвищити врожайність, покращити якість та бути успішним навіть за непростих умов господарювання.
Елементи структури та врожайність зерна гібриду кукурудзи Солонянський 298 СВ залежно від використання мінеральних добрив та препаратів Гумікор і Гумісол-Плюс 03 Кукурудза

Елементи структури та врожайність насіння гібриду соняшнику Ясон залежно від використання мінеральних добрив та препаратів Гумікор, Гумісол-плюс 04 Олійні