Підвищення осінніх температур та брак продуктивної вологи у ґрунті, які спостерігаються останніми роками, а також той факт, що найпоширенішим попередником для озимих є соняшник, заважають аграріям провести посівну кампанію в оптимальні строки. Чекаючи на дощі чи на звільнення поля від попередника, сільгоспвиробники змушені сіяти у пізні строки. І тоді часу на формування розвиненої кореневої системи та входу рослини у фазу активного кущення майже не лишається, і зазвичай рослини входять у зиму ослабленими, що не може не позначитися на майбутньому врожаї.

Адекватна відповідь на ризики

Якнайповніше реалізувати свій біологічний потенціал рослинам допоможуть заходи з обробки насіння із застосуванням гумінових стимуляторів росту.

На ринку широко представлені гумінові препарати різноманітного походження. Роблять їх із традиційних торфів та бурого вугілля, зустрічаються сапропелі, трапляється і така дивина, як пташине пір’я.

Проте саме вермікомпост — продукт переробки гною великої рогатої худоби червоними каліфорнійськими черв’яками — є найцікавішою та найбагатшою за складом сировиною для виробництва гуматів. Препарати, вироблені на основі вермікомпосту, зберігають усе багатство цієї унікальної сировини, зокрема корисну мікрофлору, та містять на фоні гумінових речовин фітогормони, вітаміни, амінокислоти, макро- та мікроелементи.

worms

Тож проводити передпосівну обробку насіння у баковій суміші треба разом зі стимулятором-коренеутворювачем Гумікор. Гумікор — гумінова суспензія на основі вермікомпосту. Норма витрат препарату становить усього 2 л/т. Застосування Гумікору знімає стрес насіння від хімічного протруйника, сприяє дружним сходам та активному формуванню кореневої системи, мікоризи ризосфери, а також і надземної маси рослин.

Humicor

Минулого сезону аграрії додали до цієї схеми ще й стимулятор-адаптоген Гуміам на основі бурого вугілля у нормі 0,2 л/т. Результати обробки насіння у суміші протруйник + Гумікор 2 л/т (гумат калію) + Гуміам 0,2 л/т (гумат амонію) можна побачити на фото.

Humiplus
Humiplus_results

Подальші кроки до вдалого врожаю

Осіннє кущіння — вкрай важливий період для росту та розвитку рослин. У цей час відбувається накопичення пластичних речовин, що сприяє кращій перезимівлі та зменшує температури підмерзання, а також закладається врожайність наступного року.

Отже, важливість позакореневої обробки восени — на 3–4 листочки — важко переоцінити. Звісно ж, проводити її треба, якщо ще дозволяють погодні умови, зокрема середньодобові температури.

Позакореневе підживлення комплексним гуміновим добривом Гумісол-плюс 01 Зернові рекомендовано проводити у нормі від 0,5 л/га. Чимало хто у цей період працює засобами захисту, наприклад, фунгіцидами. Сумісне застосування у баковій суміші засобів захисту рослин та Гумісолу пом’якшить стрес рослин та сприятиме накопиченню цукрів та майбутній урожайності. Норму витрат Гумісолу при цьому можна підвищити до 0,75–1 л/га.

Оскільки Гумісол — добрива біоорганічні, вони містять гумінові речовини, мікроорганізми, макро- та мікроелементи в органічно зв’язаній формі та природні стимулятори росту. Мають стимуляційний та адаптогенний ефект. Гумісол-плюс 01 Зернові додатково стимульовано комплексом мікроелементів з найвищим ступенем біодоступності для рослин.

Як це працює

Дія мікроорганізмів, які стимулюють розвиток рослин, пов’язана з підвищенням доступності елементів мінерального живлення та продукуванням метаболітів із гормональними та сигнальними функціями, як-от ауксини, цитокініни, гібереліни тощо. Водночас посилюється стійкість рослин до абіотичних та біотичних стресів.

Обробка насіння стимуляторами Гумікор та Гуміам разом з осіннім листковим підживленням Гумісолом-плюс 01 Зернові стимулює потужний розвиток кореневої системи та ґрунтової мікробіоти навіть взимку (за умови помірно низьких температур) та сприяє виживанню рослин за низьких температур.

Завдяки препаратам Гуміплюс коренева система збільшується на 20–50% (за відгуками користувачів). Це також приводить до збільшення біомаси мікробіоти ризосфери та мікоризи.

Humicor_

Зробити все можливе за мінливих погодно-кліматичних умов для отримання дружних сходів та у подальшому високої врожайності — природне бажання кожного господаря. Ефективність гумінових добрив АФ «Гермес» доведена 25 роками праці. Вони рекомендовані наукою та схвалені аграріями.

Долучитися до кола користувачів можна вже цієї осені, розпочавши саме з обробки насіння.