Спокійна та стабільна робота українським аграріям лише сниться. В багатьох регіонах ситуація із вологою склалася жахлива. До, під час і після посіву опадів не було, а якщо й були, то дуже незначні.  «Земля чорна стоїть. Ми у розпачі», – бідкаються сільгоспвиробники через посівну на суху та її наслідків. Та неминуче настає весна, а з нею оживають надії на краще. 

Справжня допомога, а не міфічна панацея

Авжеж, без вчасного дощу жоден препарат не спрацює як слід. Але чи буде аграрій продовжувати справу, розпочату з осені, чи вирощуватиме цієї весни самі ярі культури, в будь-якому випадку у пригоді стануть давно і добре відомі в Україні препарати. Комплексні гумінові добрива від ТОВ АФ «Гермес» на основі вермікомпосту працюють не лише як вже звичні багатьом гумати. Вони мають властивості стимуляторів росту, біо- та мікродобрив.

Вже 25 років Компанія виробляє гумінові добрива, ефективність яких перевірена аграріями та підтверджена науковцями шляхом численних дослідів. Зокрема у співпраці із Інститутом зернових культур НААН отримані дуже переконливі результати.

У таблиці наведено економічний ефект на озимій пшениці сорту Антонівка залежно від використання мінеральних добрив та препаратів Гумікор та Гумісол-плюс 01 Зернові.

Гумікор – стимулятор-коренеутворювач у формі гумінової суспензії, призначений для передпосівної обробки насіння різних культур, наприклад, зернових – озимих чи ярих. Гумісол-плюс 01 Зернові – рідке комплексне гумінове добриво, повністю водорозчинне. Містить на фоні гумінових речовин природні стимулятори росту, корисну ґрунтову мікрофлору, а також збагачена мікроелементами саме під потреби зернових культур.

Примітка, ціни із розрахунку:  нітроамофоска – 10300 грн/т, пшениця – 4500 грн/т, КАС – 6100 грн/т. 

Заощадити та заробити

Звичайно, ТОВ АФ «Гермес» не закликає аграріїв просто зараз повністю відмовитися від внесення мінеральних добрив. Йдеться про розумне їх використання. Досліди у Ерастівській дослідній станцій Інституту зернових культур свідчать про економічну обґрунтованість використання добрив Гумісол навіть у порівнянні з мінеральними.

Дослідження в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського засвідчили реальну можливість скорочувати внесення мінеральних добрив без втрат у врожайності. Ця технологія, відома як органо-адаптивна, дає змогу скоротити витрати на агрохімічні засоби на рівні 30 %, що усереднено дорівнює економії близько 1000 грн/га. Це можливо завдяки заміні традиційного способу внесення добрив на систему комбінованих позакореневих підживлень із використанням гумінових добрив Гумісол.

Вибір за вами Залишатися прихильником виключно традиційних технологій чи переходити на вигідніші економічні схеми, які забезпечують вищу рентабельність агробізнесу, – вибір за вами. Тож не зволікайте та зробіть перший крок до ощадливого господарювання, більшої стабільності та кращих прибутків вже з цієї весни. Добрива Гумісол вам у цьому допоможуть.