Гумікор+ КАС для підвищення ефективності засвоєння азоту

Після відновлення весняної вегетації озимої пшениці важливо створити для рослин сприятливі умови живлення, а найперше — підживити азотом. Найпоширеніше добриво у цей період – аміачна селітра. Останнім часом зміни клімату унеможливлюють її внесення по мерзло-талому ґрунту, оскільки цей період дуже швидко минає або не настає взагалі.


Щоб забезпечити розчинення азоту у ґрунті, аміачну селітру розкидають по снігу задовго до початку відновлення вегетації, через що значно знижується ефективність її використання. Тривале перебування на поверхні призводить до того, що амонійна форма азоту частково випаровується в атмосферу, а нітратна промивається з талими водами нижче зони кореневої системи. Такі втрати азоту недопустимі, особливо з огляду на стрімке подорожчання мінеральних добрив.


А тому за можливості перше підживлення краще провести добривом КАС, яке має низку переваг перед твердими азотними добривами. Наприклад, втрати азоту при використанні КАС не перевищують 10 %, а у разі використання гранульованих азотних добрив втрати можуть сягати 30-40 %.

Підвищення ефективності азотного живлення


Польові досліди засвідчили можливість підвищити ефективність внесення КАС у разі сумісного застосування із Гумікором®, що суттєво збільшувало урожайність озимої пшениці.


Було перевірено вплив комплексу КАС+Гумікор® на підвищення урожайності озимої пшениці у порівнянні з класичним застосуванням КАС

Гумікор® – це природно збалансований гуміновий препарат на основі вермікомпосту. Містить фітогормони (індол-3-оцтова кислота, гібереліни, цитокініни, абсцизова кислота), амінокислоти (у L-формі), природні антибіотики, набір біогенних мікроелементів та агрономічно корисну мікрофлору.


КАС у нормі 100-150 кг/га легко комбінується з Гумікором® у нормі 5-6 л/га. Це насамперед стимулює засвоєння рослинами азоту. Комбіноване внесення проводять звичайними оприскувачами, що обладнані дефлекторними форсунками, або агрегатами типу Cultan.

Одночасне внесення елементів живлення разом з гуміновими речовинами, фітогормонами, амінокислотами та агрономічно корисною мікрофлорою дає рослинам змогу ефективно споживати ресурси, а аграріям – помітно зменшити витрати на препарати.

Як це працює

Однією з важливих особливостей комплексу Гумікору® з КАС є формування гумата амонію у ґрунті та трансформація амідного азоту у амонійну форму із виділенням вуглекислого газу.

Така комбінація сполук азоту та вуглецю допомагає фосфатам переходити у розчинну форму, що додатково збагачує ґрунт рухомими сполуками фосфору, поліпшує буферну здатність ґрунтів, збільшує рухомість мікроелементів у ґрунтовому розчині та забезпечує пролонговане живлення рослин азотом.

Під час вермікомпостування відбуваються процеси гумусоутворення подібні до природних. Головну роль у вермікомпостуванні відіграють червоні каліфорнійські черв’яки Eisenia Fetida, а також різноманітна ґрунтова мікрофлора. Найпоширенішими у ґрунті є представники майже всіх родів актиноміцетів, що становлять до чверті його біоти. Вони мають велику вагу у процесах ґрунтоутворення, азотфіксації та розщеплення целюлози. Актиноміцети здатні до синтезу амінокислот, вітамінів, антибіотиків та ароматичних сполук. Саме вони створюють специфічний запах ґрунту. Крім того Гумікор® містить велику кількість азотфіксуючої та фосформобілізуючої мікрофлори, а також низку інших корисних ґрунтових мікроорганізмів.

Гумікор® не тільки збагачує видове різноманіття мікрофлори ґрунту завдяки своєму багатому складу, але й водночас діє як біостимулятор, активуючи аборигенну біоту, через що кількість амонофікуючих бактерій зростає у 3-5 разів, а нітрифікуючих – у 3-7 разів. Результатом є вивільнення великої кількості основних елементів мінерального живлення, а також переведення важкодоступних мінеральних сполук фосфору і калію у доступніші для рослин форми. У цьому полягає прямий та опосередкований вплив Гумікору на рослини через агрономічно корисну мікрофлору.

Гумінові компоненти Гумікору® підвищують проникність клітинних мембран, а деякі амінокислоти запобігають ризикам утворення опіків. Фітогормони, а саме цитокініни, стимулюють диференціацію конусів наростання бічних пагонів у нерозкущених рослин. Індол-3-оцтова кислота (гетероауксин) стимулює коренеутворення.

Інші ендогенні речовини Гумікору® у деяких випадках діють подібно до фітогормонів, наприклад, олігосахариди, які однаково добре впливають на рослини та на ґрунтову мікрофлору, а їх накопичення підвищує стійкість до абіотичних стресів. Це важливо, адже з відновленням вегетації існує ризик ушкодження посівів весняними заморозками.

Отже, внесення Гумікору® разом з КАС впливає на рослини кількома шляхами: безпосередньо через листкову поверхню, через кореневу систему та через підвищення біологічної активності ґрунту.

Гумікор+ КАС для підвищення ефективності засвоєння азоту